Святкування Храмового Празника на Винниках

У четвер 21 вересня, в церкві на Винниках, яка належить до парафії Пресвятого Серця Христового у м. Жовква, що обслуговують отці Василіяни, парафіяни урочисто відсвяткували Храмове свято – Різдво Пресвятої Богородиці.

Святкування у цьому древньому, понад трьохсотлітньому, храмі розпочалося в навечір’я Празника відправою Велокої Вечірні з Литією, яку відслужив о. Володимир Маланюк, ЧСВВ, ігумен монастиря Різдва Христового в Жовкві.

У сам день Храмового Свята о. Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні (сам родом з Жовківських Винників) відслужив святкову Утреню і очолив святкову Божественну Літургію, яка розпочалася об 11:00 год. З ним співслужили о. Володимир Маланюк, ЧСВВ, о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ (ще один Винниківець) та о. Сергій Різник, вікарій з костелу св. Лаврентія у Жовкві.

Проповідь виголосив о. Полікарп, у якій розповів про Празник Різдва Пресвятої Богородиці та про духовні плоди цього свята, зокрема наголосив на значенні терпеливості у духовному житті та важливості доброго християнського виховання дітей у вірі, привівши за приклад святих і праведних батьків Пресвятої Богородиці Йоакима та Анну.

В часі святкування люди чисельно приступили до святих Тайн Покаяння та Євхаристії.

Після Святої Літургії зі словами вітання до вірних звернувся о. Протоігумен. Він пригадав про Ювілей 400-ліття Василіянського Чину, і з нагоди цього ювілею уділив усім присутнім повний відпуст. Опісля ігумен о. Володимир Маланюк, ЧСВВ, привітав усіх присутніх зі святом та висловив слова подяки добродіям, котрі спричинилися до організації празника. Після цього відбулося мирування і освячення води. Святкові богослужіння завершилися окропленням вірніх освяченою водою та благословенням речей духовного вжитку.

Нехай Пресвята Богородиця, Мати Божа й Мати наша буде нашим покровом та нашою посередницею до Господа Бога!

Повідомив о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

OSBM Zhovkva