Жовква вшанувала свого покровителя – Святого Мученика Партенія

Кожного року в першу неділю після Празника Воздвиження Чесного Хреста Господнього Жовква вшановує свого покровителя – святого мученика Партенія, мощі якого від 1784 року спочивають в храмі Пресвятого Серця Христовго при василіянському монастирі Різдва Христого.

Приготування до урочистого вшанування святого Партенія розпочалося 22 жовтня: кожного вечора священики відправляли Службу Божу й виголошували тематичну проповідь, опісля молилися Молебень та Дев’ятницю до Покровителя Жовкви. Вірні мали можливість приступити до Святої Тайни Сповіді.

У четвер 28 вересня після молитви-дев’ятниці на честь святого Партенія його чесні мощі було виставлено для вселюдного почитання. Після цього вірних було помазано єлеєм, освяченим на мощах святого. Опісля аніматори спільноти МоКаДо молилися адорацію Найсвятіших Тайн, яку підготувала  Галина Шиделко. Теми розважань було побудовано на роздумах про життя й духовний подвиг св. Партенія.

Наступного дня ввечері після Святої Літургії, Молебня та Дев’ятниці на честь Жовківського покровителя відбулося Святе Таїнство Соборування, в якому взяли участь дуже багато вірних (не лише парафіян парафії Пресвятого Серця Христового чи жителів Жовкви, а чимало вірних з навколишніх сіл).

У суботу після вечірньої Служби Божої, Молебня та Дев’ятниці до св. муч. Партенія о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, Економ Провінції Найсвятого Спасителя в Україні відслужив Велику Вечірню з Литією, яку співали студенти Василіянського Інституту Філософсько-Богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутсього, що у Брюховичах біля Львова. 

Після відправи Вечірні відбулася процесійна хода вулицями Жовкви з мощами св. Партенія. У цій зворушливій молитві-роздумі про святе та богуугодне життя святого взяли участь багато жовківчан, які просили в Бога за посередництвом свого святого покровителя благословення та заступництва для Жовкви, миру та благословення для України.

Опісля вірні повернулися до храму на Божественну Літургію та нічні чування.

Об 11:00 год. розпочалася урочиста Архиєрейська Свята Літургія, яку очолив Високопреосвященний Владика Кир Ігор. З ним співслужили чимало священиків, як василіян, так і єпархіяльних. Службу Божу звеличив своїм співом молодіжний парафіяльний хор «Ангельський спів» під керівництвом п. Руслани Клепач.

Під час проповіді, базуючись на біблійних читаннях, Владика Ігор наголосив на важливості молитви в житті людини, як літургійної, так і приватної. Господь завжди вислуховує молитву та благання людини, важливо ніколи не зневірюватися, не опускати рук, не розчаровуватися. Митрополит також звернув увагу на святе та праведне життя святого мученика Партенія, який своїм життям та мученицькою смертю прославив Бога й показав свою вірність до кінця.

По завершенні Божественної Літургії Владика Ігор уділив повний відпуст з нагоди Ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата та привітав всіх жовківчан зі святом – цей день є також Днем Міста Жовкви. Опісля всі разом заспівали Величання святому мученикові Пратенію. І насамкінець Високопреосвящений Кир Ігор поблагословив речі духовного вжитку та окропив вірних освяченою водою.

Варто наголосити, що протягом дев’яти днів приготування й у сам день вшанування Покровителя Жовкви багато вірних приступили до Святої Тайни Сповіді й прийняли Святе Причастя.

Святий мученику Партенію, заступайся перед Богом за наше місто та Україну, вимолюючи довгоочікуваний мир для нашої Батьківщини!

 

о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

OSBM Zhovkva