Спільнота «Віра і Світло»

Віра і Світло – це християнський рух спільнот, який обєднує осіб з особливими потребами, їх батьків, братів, сестер, а також молодь. Важливим є духовний супровід отця капелана.

Рух Віра і Світло зародився під час міжнародної прощі до Люрду, яку організували Жан Ваньє і Марі Елен Матьє в 1971 р.

У Вірі і Світлі особи з розумовою неповносправністю можуть любити, почуватися любленими, радіти життю, ділитися повнотою свого серця.

У Жовкві Віра і Світло зародилося в 1999 р. при Храмі Пресвятого Серця Христового Отців Василіян.

Спільнота “Промінь надії – 24 жовтня 1999 р., а “Веселий струмок” – 11 листопада 1999 р.

Зародженню спільнот сприяли Зеня Кушпета, о.Тома Кушка ЧСВВ, с.Еммануїла Харишин ССНДМ, с.Єроніма Вовчак ССНДМ, а також молодь – приятелі Уляна Мікула та інші.

Спільноти активно живуть і голосять про цінність кожного життя вже 18 років. За цей час капеланами спільнот були:   о. Тома Кушка, ЧСВВ, о. Любомир, Бобиляк ЧСВВ, о. Ілля Сірук, ЧСВВ, діючим капеланом спільнот є  о. Артемій Новіцький, ЧСВВ.

Важливу духовну підримку спільноти отримують від сестер СНДМ.

Приятелі, друзі і батьки спільнот “Промінь надії” та “Веселий струмок” зустрічаються двічі на місяць.

Друга неділя місяця – Св. Літургія, а третя неділя неділя місяця – зустріч, на якій ми ділимся своїми радощами, переживаннями, молимось, співаємо та святкуємо. Також маємо прощі, реколекції, формації, літні табори, святкування.

Цього року спільноти мали табір у Брюховичах в Отців Василіян, під гаслом “Вітер мандрів” з 22 по 25 серпня.

Табори були чудові! Була ватра і карнавал; Свята Літургія і наука отця; духовні розважання та ранкові і вечірні молитви. Ми кулінарили, малювали, дивились фільм про св.Філіпа Нері і мультфільми, мали концерт – вітання і майстерки, палили ватру і, звичайно, багато співали віросвітлянських пісень.

Нашим гостем був Рік Хатен з французького Ляршу.

Це був чудовий час, де всі почувались одною родиною.

OSBM Zhovkva